شماره تماس و پشتیبانی تلگرام : ایمیل : @gmail.com

بازاریابی اینترنتی چیست؟ ۵ نکته درباره بازاریابی اینترنتی

امروزه بازاریابی اینترنتی رونق زیادی داشته است به این علت جمعیت کاربران اینترنت ایران به شکل فزاینده ای در حال رشد است.آخرین آمارها از تعداد کاربران اینترنت در ایران نشان می دهد که ۶۰ درصد مردم از اینترنت استفاده می کنند. ۴۰ درصد کاربران اینترنت در گروه سنی ۲۰ تا ۲۹ سال قرار دارند و اینترنت موبایل بیشترین پارامتر اتصال به اینترنت در ایران است.

بازاریابی اینترنتی چیست؟

بازاریابی اینترنتی که به آن بازاریابی الکترونیکی، بازاریابی تحت و یا بازاریابی آنلاین گفته میشود، به کسب در آمد، فروش محصولات و ارائه خدمات از طریق اینترنت اطلاق می شود.

بازاریابی اینترنتی حوزه وسیعی می باشد چرا که نه تنها شامل بازاریابی از طریق اینترنت ها می شود; بلکه شامل کلیه فعالیتها و بازاریابیها از طریق ایمیل و دیگر وسایل از راه دور است; اینترنت این امکان را داده است که هر شخصی کالا یا محصول خود را;تنها با فشار چند کلیک از سوی خریداران بفروش می رساند;برای مطالعه بیشتر می توانید مقاله ای را با نام بازاریابی محتوا  در همین سایت وجود دارد را مطالعه بفرمایید.

چه چیزی بازاریابی با ایمیل را به عنوان یک ابزار فروش مؤثر می سازد؟

چند جنبه وجود دارد که بازاریابی با ایمیل را یک ابزار با کارآمدی بالا می سازد. بازاریابی با ایمیل یک فن آوری ارسال ( Push Technology) است.

بجای آنکه منتظر بمانید تا مشتریانتان سایت شما را از یک فهرست یا یک موتور جستجوگر پیدا کنند. خودتان پیغامتان را برای آنها ارسال می کنید . در واقع شما خودتان زمان و محتوای پیغامتان را تعیین میکنید.

ایمیل یک ابزار عالی برای تعقیب یک نامه مستقیم یا عملیات بازاریابی از راه دوراست و بنابراین سرعت پاسخگوئی و بازگشت سرمایه فروش شما را افزایش می دهد.

ایمیل مار کتینگ

ایمیل مارکتینگ عبارت است از; ارسال ایمیل با سرعت بالا به میلیونها نفر در سطح کشور جهت معرفی خدمات; و یا محصولات خودتان و یا جلب بازدید کننده برای سایت و وبلاگتان.

در سال ۲۰۱۱ شرکتهای آمریکایی به تنهایی ۱.۵۱ میلیارد دلار صرف ایمیل مارکتینگ کردند; ایمیل مارکتینگ به شما کمک می کند تا درخواست کسب و کار; فروش یا کمک مالی برای ایجاد اعتماد و آگاهی داشته باشید.

اگر شما تازه کار هستید; میتوانید با گنجاندن تبلیغات خود در ایمیل مشارکت های معتبر کسب اعتبار کنید; و جذب مشتری داشته باشید.

و اگر تازه کار نیستید و برای خودتان کسب و کاری بهم زده اید میتوانید با گنجاندن تبلیغات کسب و کارهای کوچک در ایمیل های خود کسب درآمد داشته باشید. با استفاده از ایمیل مارکتینگ بصورت مستمر با مشتریان خود در ارتباط هستید. توجه داشته باشید که این روش به نسبت نامه ها و بسته های تبلیغاتی سنتی; ارزان تر; وسیع تر و سریعتر است که می تواند همراه عکس; ویدئو و خبرنامه و انواع گزینه های تبلیغاتی شما باشد.

ایمیل مارکتینگ در مقایسه با ایمیل های سنتی

مزایا و معایبی برای استفاده از ایمیل مارکتینگ در مقایسه با ایمیلهای سنتی وجود دارد گاه در اینجا بطور مختصر به آنها خواهیم پرداخت.

ایمیل مارکتینگ از طریق اینترنت به دلایل زیر، در میان شرکتها رواج یافته است:

بازگشت هزینه بطور کاملا دقیق، قابل ردگیری خواهد بود ثابت شده است که این بازگشت هزینه، در صورتیکه ایمیل مارکتینگ به طریقه درستی صورت گیرد، بالا خواهد بود. پس از سرچ مارکتینگ، موثرترین تاکتیک بازاریابی آنلاین می باشد.

تبلیغ دهندگان می توانند به افراد و شرکت هایی دسترسی داشته باشند که از طریق ثبت نام در سیستم دریافت ایمیل برای موضوعاتی که به آنها علاقه دارند، وارد سیستم شده اند .

بیش از نیمی از کاربران اینترنتی، همه روزه، ایمیل های خود را برای دریافت یا ارسال پیامک چک خواهند کرد.

اشتباهات رایج در بازاریابی اینترنتی

استفاده از نام تجاری جدید در کسب و کار خود

اگر شما یک محصولی یا خدماتی را ارائه می دهید; دلیلی وجود ندارد که یک برند جدیدی را ساخته و آن را معرفی کنید. بنابراین اگر خوش نام و شناخته شده اید; برند خود را تغییر ندهید و این اجازه را به مشتریان خود بدهید که با یک برند شما را بشناسند.

رقبای تجاری خود را بشناسید

اگر کسب و کار را می خواهید شروع کنید حتما راجب رقبای خودتحقیق کنید; و نقاط ضعف و قوت انها را پیدا کنید; این کار باعث می شود تا خلاقیت در کار و همچنین تجربه کاری شما بهبود بخشد.

از شعار غیر واقعی استفاده نکنید

شعار کسب وکار شما باید مشخص باشدو همچنین رسالتی که در کارتان را دارید را عملی کنید. از شعارهای واقعی و قابل لمس استفاده کنید به طوری مخاطبان شما ان را باور کنند و در نتیجه به شما اعتماد نمایند.

عدم تمرکز بر یک محصول اصلی

هنگامی که از یکی از مشتریان شما سوال پرسیده شود که محصول یا خدمات سایت شما چه می باشد کاربر بتواند خیلی واضح در باره کار شما و محصول شما توضیح دهد. پیشنهاد ما این است که دی یک محدوده خاصی فعالیت کنید تا دیده شوید.

عدم اموزش صحیح کارمندان

باید همیشه این را در نظر گرفت که کارکنان شما اولین مشتریان شما هستند و این نکته بسیار مهم است که کارکنان دقیقا با اهداف و برنامه کسب وکار شما اگاه باشند و اموزش لازم را دران زمینه دیده باشند.در همه زمینه کارکنان متخصص را استخدام و همواره اموزش دهید.

راستی! جای شما در گروه تلگرام اسکریپت دونی خالیست! به جمع ما بپیوندید!.

Warning: include(/home3/scriptdo/public_html/wp-content/themes/site-new/inc/dlbox.php): failed to open stream: No such file or directory in /home3/scriptdo/public_html/wp-content/themes/site-new/single.php on line 78

Warning: include(): Failed opening '/home3/scriptdo/public_html/wp-content/themes/site-new/inc/dlbox.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home3/scriptdo/public_html/wp-content/themes/site-new/single.php on line 78

مطالب زیر را هم بررسی کنید

دوره های آموزشی

مشاهده همه دوره ها
عضویت در خبرنامه اسکریپت دونی
با عضوت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب و فیلم های آموزشی را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!!